Temizlik Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Madde

Home >> Genel >> Temizlik Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Madde

Temizlik Hizmeti

Temizlik hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir uygulamadır. Çünkü yaşadığımız, çalıştığımız, uyuduğumuz yerlerin hijyen bakımından kaliteli olması sağlıklı bir hayat için gereklidir. Özellikle hastalıklardan korunmamız ve tedbirli olmamız temizlik ile mümkün olmaktadır.

Temizlik Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev ve ofis gibi temizlik faaliyetlerinin her zaman düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bu durum için profesyonel çalışan temizlik şirketleri bulunmaktadır. Özellikle düzenli olarak insanların yoğun olarak çalıştığı ofis ortamlarında ofis temizliği elzem bir durumdur.

Peki, bu temizlik hizmeti için bir firma aramaya karar verdiğinizde temizlik şirketleri arasında hangi kriterleri gözeterek seçim yapmalısınız. Bu kriterleri sizin için 7 maddede açıklamaya çalıştık. Temizlik şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken 7 madde bu konuda sizin için önemli tüyolar içermektedir.

1-) Güvenilirlik

Her sektörde olduğu gibi temizlik sektöründe de güven önemli bir kıstas olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ev temizliği konusunda bu konu daha da ön plana çıkıyor. Çünkü eviniz sizin en mahrem alanlarınız olduğundan bu konuda yeterince hassasiyet gösteren bir temizlik firması ile çalışmanız içinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Peki, bu konuda nelere dikkat etmeliyiz?

İlk olarak hizmet alacağınız firmanın internet üzerinde hâlihazırda bir web sayfası olmasına dikkat edin. Çünkü kurumsal firmaların hepsinin bir web sayfası olması mecburidir. Diğer yandan web sitesi içerisindeki bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek çelişkili bir durum olmadığından emin olunuz.

Kurumsal bir firma ile çalışmak sürecin her anında sizin için faydalı olacaktır. Çünkü karşınızda muhatap bulmanız her zaman daha kolaydır.

2-) Profesyonellik

Bursa gibi büyük bir şehirde elbette çok fazla temizlik şirketi bulunmaktadır. Dolayısıyla iyi bir temizlik hizmeti almak için içlerinden doğru olanı seçmeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak profesyonel bir hizmet almak için gerçekten kurumsal bir firma ile çalışmalısınız. Ayrıca temizlik hizmetinin arzu ettiğiniz gibi olması da yine işini doğru yapan bir firma ile çalışmanıza bağlıdır. Peki, profesyonel hizmetten kasıt nedir? Şöyle açıklayalım; temizlik şirketi tüm belgelerini eksiksiz alıp resmi bir şekilde çalışıyor ve elemanları da sigortalı çalışıyorsa büyük ölçüde profesyonel bir temizlik hizmeti veriyordur. Tabi bunun yanı sıra temizlik fiyatları ile alakalı sorularınızı baştan sormanız hizmetin detayları için önemli olacaktır. Diğer yandan temizlikte kullandıkları temizlik malzemeleri doğru zemin ve yer için farklılık göstermelidir. Çünkü her zemin ve yüzeyin temizliği farklı maddeler kullanımı ile mümkün olmaktadır. Dolayısıyla işinde uzman bir ekiple çalışmanız alacağınız hizmetin kalitesi ile doğru orantılıdır.

3-) Kalite

Her konuda aradığımız bir kıstas olan kalite elbette burada da karşımıza çıkıyor. Kaliteli bir temizlik firması ile çalışmak demek yine kaliteli temizlik malzemeleri ve baştan sona evinizin üst düzey bir şekilde temizlenmesi demektir. Özel temizlik malzemeleri de elbette bu konuda önemlidir.

4-) Temizlik Malzemelerinin Doğru Kullanılması

Temizlik yaparken belki de dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir. Çünkü yapacağınız temizliğin etkili ve uzun soluklu olabilmesi buna bağlıdır. Günümüzde kimyasal ve organik olarak pek çok farklı temizlik malzemesi kullanılmaktadır. Fakat bunlardan yeteri kadar verim alabilmeniz için kullanım yönergelerini iyi bilmeniz ve doğru bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Farklı yüzeyler için farklı malzemeler kullanmanız gerektiğinden bu konuda uzman destek almanız en doğrusu olacaktır. Çünkü bu işi profesyonel olarak yapan insanlar olduğundan bu konuda da elbette gerekli her konuya hâkim olacaklardır.

5-) Uzman Personel

Bir temizlik şirketinin görünen yüzü elemanlarıdır. Çünkü yapılan işin büyük kısmı onlara düşmektedir. Dolayısıyla temizlik şirketleri arasında seçim yaparken çalışan personellerin yeterlilikleri ve yetenekleri konusunda bilgiye sahip olmanız karar vermenizi kolay kılacaktır. Arzu ettiğiniz temizlik hizmetini almak doğru ve uzman personel ile çalışmakla mümkün olacaktır. Özellikle ev temizliği gibi özel hassasiyet isteyen konularda çalışan personel daha da önem kazanıyor. Seçim yaparken temizliğe gelecek personeli detaylı bir şekilde araştırmanız fayda sağlayacaktır.

6-) Referanslar

Pek çok konuda olduğu gibi burada da referanslar önemli bir yer tutuyor. En iyi temizlik şirketini seçmek için referanslar bir ölçüt olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ev temizliği şirketleri arasında referanslara iyi bakmak gerekiyor. Evinizi emanet edeceğiniz insanların güvenilir olması gerekir. Daha önce yaptıkları işleri incelemeniz bir fikir edinmeniz açısından faydalı olacaktır. Elbette sadece bu konuya göre değerlendirme yapmak doğru değildir.

7-) Müşteri Memnuniyeti

Hayatımızın her alanında aldığımız hizmetten memnun kalmak isteriz. Dolayısıyla müşteri memnuniyeti en dikkat etmemiz gereken ölçüt olarak karşımıza çıkıyor. Bu duruma yeterince önem veren bir şirket ile çalışmak her zaman daha sağlıklı bir karar olacaktır. Verdiği hizmetin arkasında duran bir firma olması elbette doğacak sorunların kısa sürede halledilmesini sağlayacaktır. müşteri memnuniyeti Şirketlerin web sitelerinde yer alan müşteri yorumları kısmı ya da internette bu konuda bulabileceğiniz firma ile ilgili yorumlar sizler için birer yol gösterici olacaktır. Temizlik şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken kriterleri elimizden geldiği kadar anlatmaya çalıştık. Bunlara dikkat etmeniz daha kolay karar vermenizi sağlayacaktır. Pırıl pırıl ve ışıltılı günler dileriz.