Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır ?

Home >> Genel >> Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır ?
Dış cephe temizliği nasıl yapılır

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır ?

Dış cephe temizliği işlemini yaparken her türlü güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Cam silim işini kusursuz bir şekilde yapmaktayız. Cam temizleme işini yapan çalışan personellerimiz A tipi iş güvenliği sertifikasına sahip olup yüksekte çalışma eğitimleri almışlardır. Temizlik ve güvenlik önlemleri konusunda kendini yetiştirmiş olan ekibimiz her zaman müşterilerimize kusursuz hizmet sunmaktadır.

Dış cephe temizliği kelime yapısından da anlaşılacağı üzere binaların, iş yerlerinin, evlerin, ofislerin, kısacası tüm mekanların dış cephe ve cam temizliğini ifade eder. Dış cephe temizliği sanıldığı gibi basit bir iş değildir. Dış cephe temizliği doğru ekipmanlar ve uzman personel tarafından yapılmazsa temizlikte istenilen sonucu elde edemezsiniz. Bu yüzden dış cephe konusunda mutlaka alanında uzman bir ekiple çalışmalısınız. Uzman personel kadromuz, profesyonel ekipmanlarımız ile dış cephe temizliğinde müşteri memnuniyet garantisi veriyoruz.

Dış cephe temizliği sırasında kullandığımız temizlik malzemeleri ve özel temizlik ekipmanları tamamen 1. sınıf kaliteli ürünlerdir. Bu malzeme ve ekipmanların TSE’ ye uygun ürünler olmasına özen gösteriyoruz. Markası belli olmayan ve sırf ucuz olmasından dolayı kullanılan kimyasallar, zamanla dış cepheye kalıcı zarar verdiğini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden hizmet politikamızda müşteri memnuniyetini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederiz düşüncesi ile temizlik işlerini her zaman kaliteli ürünlerle yapmaktayız. Bu yüzden bizden hizmet alanlar genel anlamda memnun olup firmamızı sürekli çalıştıkları firmalar arasına eklediler.

Dış cephe temizliğine hem görsel açıdan hem de sağlık açısından önem veriyoruz. Bu yüzden her zaman hem gözünüze hem de sağlığınıza hitap edecek temizlik işleri çıkartmaktayız. Dış cephe temizliğini ihmal ederseniz zamanla dış yüzeylerde oksitlenme ve lekelenmeler oluşur. Bu lekelenmeler binanıza çirkin bir görünüm kazandırır. Bu çirkin görünüm evinizi satarken ve kiralarken evinizin değerini düşürür. Bu çirkin görüntü evin albenisini yok eder. Bu yüzden evlerinizin ve binalarınızın dış cephe temizliğini sağlam bir firmaya teslim etmelisiniz.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılmalıdır ?

İlk etapta temizlik yapılacak olan binanın dış cephesinin hangi yöntemlerle temizleneceğini belirlemek için keşif heyeti gelir. Kullanılacak ekipmanlar ayarlanır. Vinç, sepet, platform ve dağcı temizlikçiler mi kullanılacak netleştirilir. Temizlik öncesi hava şartlarına bakılır. Yağmurlu ve fırtınalı havalarda dış cephe temizliği yapmak hem bina açısından hem de temizliği yapacak personelin can güvenliği açısından doğru değildir. Dış cephe temizliği yapılacak olan yüzey ilk defa temizlenecekse ona göre kimyasal ve temizlik aparatları ayarlanır. Temizliğin etkili, hızlı ve daha sağlıklı sonuç alması açısından yukarıdan aşağıya doğru yapılması gereken bir temizlik aşaması olmalıdır. Temizlik işleri büyük bir titizlilik içinde yapılmalıdır. Temizlik işlemi bittikten sonra gerekli kontroller yapılmalıdır. İşler sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Temizlik yaparken dış cepheye hiçbir şekilde zarar verilmemelidir. Temizlik yapılırken camların çizilmemesine özen gösterilmelidir.

Dış Cephe Temizlik Firması Nasıl Seçilir?

Dış cephe temizlik firması seçerken ilk unsur hiçbir zaman fiyat olmamalıdır. İşin kalitesine önem vermelisiniz. Bu yüzden temizlik konusunda kendini ispat etmiş bir firma olmasına özen göstermelisiniz. Bu konuda biz ekibimize güveniyoruz. Uzun yıllardır temizlik hizmeti veren firmamız binlerce başarılı projeye imza atmıştır. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiyi web sitemizden takip edebilirsiniz.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır

  • Binanın fiziki yapısı hakkında telefonla veya e-posta yoluyla tercihen fotoğraflı şekilde bilgi verilir.
  • Ekiplerimizin temizlikte kullanacağı ekipmanlar vinç, merdiven, teleskopik sopa, bina yapısına göre kimyasal tespit edilir.
  • Dilediğiniz zamanda temizlik hizmetine başlanır.
  • Camlarınızda tadilat veya restorasyon sonrası silikon, yapışkan, etiket gibi çıkarılması zor bazı maddeler bulunabilir.
  • Firmamız bunları size herhangi bir zahmet bırakmadan kolayca halledecektir.

Yapılan araştırmalar ve tecrübelerimiz doğrultusunda gördük ki dış cephe cam temizliği yılda en az iki kez yapılmalı ve binamızı korozyona karşı korumalıyız. Bilinçli yapılan dış cephe cam temizliği cephelerin yağmur, kar ve toza karşı maksimum korumasını sağlayacağı gibi estetik görünümlerini de koruyacaktır. Bir diğer önemli husus ise; dış cephe cam temizliğini yapan şirket ya da kişilerin iş güvenliği açışından dış cephe cam temizliği yapan personellerin SGK’lı olmaları ve müşteriye bu konuda güven vermeleridir.

Cam temizliği ve cephe temizlik işlemleri için kullanılacak deterjan ve kimyasallarımız yağ, kir çözücü ve anti statik özelliklere sahip oldukları için uzun süre camlarınıza toz yapışmaz. Normalde pürüzsüz olan cam yüzeyi aşırı aşındırıcı kimyasallar ile temizlenmeye kalkılırsa yüzeyde mikro delikler ve yaralanmalara sebep olmaktadır. Cephenizin periyodik (sürekli) temizlik silimi konusunda sözleşme önerilerimizi dikkate almanızı önerir çalışmamızın devamını dileriz…

Bursa Zirve Temizlik; tecrübeli personel, doğru kimyasal teknolojik ekipman ve garantili hizmet ile siz müşterilerine yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Dış Cephe Temizliği Neden Önemlidir Bu Yazımızı da Okuyabilirsiniz