AVM Temizliği Nasıl Yapılır ?

Home >> Genel >> AVM Temizliği Nasıl Yapılır ?
avm temizliği

AVM Yiyecek Bölümü Temizliği

AVM Temizliği Neden Önemlidir Günde yüzlerde insanın yemek yediği bir ortamı nasıl temizleyebilirsiniz ki? Tabi ki Bursa Zirve Temizlik hızlı, verimli, konforlu ve hijyenik bir temizlik için sizin yanınızdadır. Yoğun olarak insanların bulunduğu restoran bölümlerinde masaların kullanımı, zemin temizliği ve atıkların toplanması konusunda ergonomik ürünleriyle öne çıkan Bursa Zirve Temizlik müşterilerine sunduğu güven ve kaliteden asla ödün vermemiştir.

AVM Tuvalet ve Lavabo Temizliği

Yoğun olarak kullanılan tuvalet ve lavabolar mikropların tam merkezidir diyebiliriz bu yüzden sık sık temizlenmeli ve kontrol edilmelidir. Temizlik malzemelerimiz ile güçlü, derinden ve etkili bir temizlikle ortamın havasını değiştirebilir ve insanların daha rahat kullanabileceği bir ortam yaratabiliriz.

AVM Merdiven ve Koridor Temizliği

Alışveriş merkezlerinin en hareketli bölümleri merdivenler ve koridorlardır. Mağaza mağaza dolaşan müşteri ve misafirler merdiven ve koridorları sıklıkla kullanmaktadırlar. Bu alanların sirkülasyonları çok fazladır ve çabuk kirlenmektedir. Sadece zemin kirlenmesi değil merdiven tutamaçlar ve koridorlardaki korkuluk demirleri de sık sık kirlenmekte mikrop bulaşmasına neden olmaktadır. Bursa Zirve Temizlik ile sizde ekonomik ve kaliteli temizlikle tanışın.

AVM Dış mekan ve Otopark Temizliği

Alışveriş merkezleri ve süpermarketlerin iç temizliği kadar dış temizliği de önemlidir. Bir çok market ve AVM’nin ücretsiz açık-kapalı oto parkları, dış mekan oturma alanları mevcuttur. Bu alanların temizliği günlük ve düzenli yapılmalıdır. Dış mekân temizliği tesisin görsel itibarını sergilemektedir. Özellikle oto parkların çok hızlı kirlenen noktalardır ve özel çözümler gerekmektedir. Bursa Zirve Temizlik Işıltan A.Ş. alışveriş merkezlerinin ve süpermarketlerin oto park ve dış mekanları için özel temizlik çözümleri sunar.

AVM Temizliği

21.yy en çok ziyaret edilen ve zaman geçirilen mekanları olmaktadırlar. Her gün on binlerce insan avm’leri ziyaret etmekte mağaza ve süpermarketlerden alışveriş yapmaktadır. Bu kadar yoğun insan topluluğunun olduğu yerde tabi ki temizlik sorunları çıkacaktır.
Yeme-İçme katlarında, lavabo ve tuvaletlere, koridor ve merdivenlerden, otoparklara, dış mekanlara insanın olduğu her yerin temiz olması gerekmektedir. Bundan dolayı tüm ihtiyaçlarınızı anlayan ve en uygun koşullarla sunan Bursa Zirve Temizlik zemin temizleme makinalarından atık toplama araçlarına, mop ve temizlik sistemlerinden mikro fiber silme bezlerine tüm ihtiyaçlarınız karşılayabilmektedir.
Alışveriş merkezlerinin diğer bir önemli konusu da geri dönüşüm sistemleridir. Yasal mevzuatlar belirlenmiş ve zorunlulukları da bulunan avm’ler çöp ile geri dönüşümü modern sistemler ile iyi ayırmalı, doğaya zarar vermemelidir. Bursa Zirve Temizlik alışveriş merkezleri geri dönüşüm konteynerleri ve diğer çözümleri ile işletmenize değer katacaktır.

AVM Temizliği Nasıl Yapılır ?

AVM temizliğine açılış saatinden önce başlanır. Önce yüzeyler derinlemesine gerekli makineler eşliğinde temizlenir. Cilalama işlemleri ile hijyenik tertemiz bir mağaza yüzü oluşturulur. Her katta ayrı konumlanan personel görev alanında kendi sorumluluğunu yerine getirmekle yükümlüdür. Görevini vaktinde yerine getiren her personel kontrol panelinde imzasını atarak görevini tamamlar.

Özellikle ortak kullanım alanları olan tuvaletler çok fazla insan giriş çıkışı sebebi ile mikrop yuvası haline gelebilmektedir. Bu noktada personelimiz aşırı kirlenmeye maruz kalmadan tuvaletleri derinlemesine temizlemektedir. Gün içerisinde biten sabunlar ve peçeteler yenilenir. Aynı zamanda dolan çöpler boşaltılır. Tuvalet yüzeyleri ise temizlenirken gerekli uyarı panelleri konularak olası bir kayma sonucu oluşacak kazalar engellenir. AVM içerisinde bulunan asansörlerin camları ile yürüyen merdivenlerin tutma alanları el teması sebebi ile hastalık bulaştırma konusunda hassas noktalardır.

Yemek katlarında özellikle yemek yenilen masaların temizliğine ve yemek artıklarının çöpe aktarılmasına dikkat edilmektedir. Yerler yapılan yemeklere etki etmeyecek kokusuz yüzey temizleyicileri ile temizlenmelidir.

Yüksek sesle çalışan yüzey temizleme makineleri ise gece AVM kapandıktan sonra işleme alınmaktadır. Bahsedilen bütün çalışmaları büyük bir ustalık ve profesyonellik ile yerine getiren şirketimiz ile görüşmeden kararınızı vermemelisiniz.

Alışveriş Merkezi Temizliği hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçin.