Fabrika Temizliği Nedir Nasıl Yapılır ?

Home >> Genel >> Fabrika Temizliği Nedir Nasıl Yapılır ?
bursa fabrika temizliği firmanızı en iyi sağlık koşullarında olsun

Fabrika Temizliği Nedir Nasıl Yapılır?

Fabrika Temizliği  neden önemlidir vardır, Fabrikalar üretim bakımından en kapsamlı, makine ve teçhizat bakımından en donanımlı yerlerdir. Üretim faaliyetlerini yürütmek üzere üretim yapacağı iş alanına ait makine ve teçhizatla donatılan, çok sayıda insanın çalıştığı üretim yoğunluğu nedeniyle de vardiyalı çalışan üretim tesisleri olarak bilinmektedir.

Fabrikaların vardiyalı çalışması nedeniyle çok sayıda makinenin aynı anda çalışması nedeniyle kirlilik yüksek seviyelere ulaşmaktadır. Makine kirliliği yanında çalışanların gün içinde ürettiği çöpler de ortamı çok hızlı kirletmektedir.

Çok hızlı kirlenen fabrikalar üretimin aksamaması ve yüksek verimliliğin devam edebilmesi için sürekli olarak temizlenmesi gerekir. Çalışanların gün içinde ürettiği çöpler de küçümsenemeyecek kadar çoktur bu rakam bazen ton olarak telaffuz edilebilir. Kirlilik durumu kategorisine göre fabrikadan fabrikaya değişir. Her fabrikanın üretimi farklı olmakla birlikte, makine yoğunluğuna bağlı olarak kirlenme durumu da değişmektedir.

Çalışanlar vardiya değişikliği nedeniyle sürekli değişse de ortam ve ortamın kirliliği aynı kalmaktadır. Fabrikaların artan kirliliğine karşı olaylık sağlayan Esenyurt Temizlik Şirketleri fabrikaları son teknoloji makinalarla ve inşaat sonrası temizliklere uygun en güzel ve en hızlı şekilde temizleyerek temiz bir ortam sunmaktadır.

Oldukça zor iş olan fabrika temizliği, pratik ve hızlı olması için profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekir. Çünkü bazı fabrikalar iki vardiya bazı fabrikalar üç vardiya çalışır üretim durdurulmaz. Tek vardiya sitemi ile çalışan fabrikalar mesai bitiminde kolay temizlenebilirken, iki vardiya çalışan fabrikalarda ise temizliğin gece yapılması ve sabah mesai başlangıcına hazır edilmesi gerekir. Üç vardiya sistemi ile çalışan fabrikalarda ise durum biraz daha değişiktir. Bu fabrikalarda yapılan temizlikte çalışanların asla rahatsız edilmemesi ve üretime engel olunmaması gerekir. İşini bilen profesyonel ekibiyle hizmet veren Bursa Zirve Temizlik fabrikaların üretim durumuna göre temizlik hizmeti vermektedir.

Fabrika Temizliği İçi Neden Sizi Tercih Edelim

Fabrika temizliğinde kullandığımız malzemeler, en yeni malzemelerden oluşmaktadır. Temizlikler, detaylı bir şekilde yapılmaktadır. İnce temizlik işlemlerinden önce yüzeysel temizlik yapılmaktadır. Her temizlik işlemi belli bir plan dahilinde olup, fabrikada kir kalmamasına özen gösterilmektedir. Fabrika temizlik hizmetimizi 7/24 olarak sunmaktayız. İster hafta sonu isterseniz de hafta içi, fabrika temizliği yapmaktayız. Uzman çalışan kadromuz ile de size kaliteli bir temizlik hizmeti sunmaktayız.

Fabrika Temizliği Şirketleri Nasıl Çalışır ?

Fabrika temizliği uygulamasında dış mekanların temizlenmesi kolay bir iş olarak değerlendirilebilirken, pek çok makine bulunması ve teçhizat dolayısı ile iç mekan temizliği oldukça zordur. Bu sebeple, şirketler arasında seçim yaparken, şirketin bu alanda çalıştırdığı temizlik görevlilerinin yeterli eğitimi aldığından emin olmak gerekir. Görevliler kadar önemli olan bir diğer konu da, kullanılan deterjanların fabrikanın temizlenmesine uygun ve etkin olmasının gerekliliğidir.

Şirket seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer konu da, fabrika temizliğine uygun araçların, temizlik için çalışılacak alana götürülüp götürülmediğidir. Bu araçlar fabrikalar için geliştirilmiş olup, sağlıklı bir ortam için istenen steril koşulların sağlanması adına gereklidir.

Fabrikalarda yapılan temizlik işleminin tek bir kişi ile yapılması imkansız denilebilecek kadar zordur. Her bölüm için farklı deterjan ve temizlik tekniklerinin kullanılması gerekir. Mutfak, tuvalet ve çalışma alanlarının temizliğinin aynı yöntemlerle yapılması düşünülemez.

Fabrika temizliği uygulamasında kullanılan deterjanların kendilerine has bazı özellikleri bulunur. Bu özelliklerden ilki, bir sonraki temizliğe kadar geçecek olan zamanın daha uzun olmasıdır. Diğer bir özellik ise makinelerde kullanılan yanlış deterjanların makinelerin bozulmasına neden olabileceğidir. Tüm bu faktörlerin bilincinde olan ekip elemanları ile H&N Temizlik, fabrikaların stabil çalışmalarına katkı sağlamaktadır.

Fabrika Temizliği Neden Önemlidir ? Yazımızı Okuyabilirsiniz.