Bursa Depo Temizliği

Home >> Bursa Depo Temizliği

Su Deposu Temizliği

Bursa Depo Temizliği için tayin edilen randevu gününden önce depodaki mevcut suyun hidrofor seviyesine kadar tüketilmesi sağlanır.

Çalışma emniyeti için temizlik işlerinden önce deponun havalandırılması ve aydınlatılması sağlanacaktır.

Hijyenik giysi, bone, galoş, lastik çizme giyen teknik elemanlar depoya ip merdivenle inerler.

Depodaki kalan sular, dalgıç pompalarla tahliye edilerek uygun görülen su giderine atılır.

Depoda bulunan fiziksel kirlilik (kum, çakıl, çamur vs.) uygun bir yere atılır.

Deponun tüm katmanları 150 bar basınçlı su kompresörü ile temizlenip kirli su dalgıç pompalarla dışarı atılır. Fayans depolarda kirlilik durumuna göre nitrik asit çözeltisi uygun miktarda uygulanarak bekletilir ve bol suyla durulanır. Su kompresörüne konulan %15´lik sodyum hidroklorit çözeltisi ile deponun tüm katmanları dezenfekte edilir. Bu işlem bittikten sonra depo tekrar durulanır. Depoya %1 oranında %15´lik sodyumhipoklorit çözeltisi atılarak depoya su verilir ve işlem sona erdirilir.

Bursa Depo Temizliği Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su deponuzu temizletmeden önce, iyi bir piyasa araştırması yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz(Su Deposu Temizliği Neden Önemlidir). Çünkü insan sağlığı için çok büyük önem taşıyan bu işlem herkes tarafından yapılabilecek bir iş değildir. Su depusunu temizleyip, dezenfekte ettikten sonra, deponuzun içinde dezenfekte sırasında kullanılan klor çözeltisinin kalıp kalmadığının mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer bir su deposunda 0.5mg/l’den fazla klor çözeltisi kaldıysa, bu sağlığınız için tehlike arz etmektedir. Önemli olan sadece deponuzu temizletmek değil, işlemin sonrasında da gerekli özeni göstermektir. Bu yüzden, bu konuda firma seçerken çok dikkatli davranılmalı ve KAYALAR SU gibi 11 yıllık deneyime sahip kurumlar tercih edilmelidir.

Bursa Depo Temizliği

Teklif Talebi

    Ad-Soyad:

    Telefon:

    Hizmetlerimiz:

    E-posta

    Mesajınız